Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milion dolarů pro toho, kdo dokáže návštěvu USA kosmonautů na Měsíci.

16. 07. 2017 22:30:00
Tato výzva od objevitele Van Allenových pásů dosud platí, i když on sám již zemřel, tak jeho kolega CHarlie Hawkins ji chce proplatit. Dosud se však nikdo neodvážil ucházet o tuto odměnu. Pomůže tomu iniciativa od současného prezi

Milion dolarů pro toho, kdo dokáže návštěvu amerických

kosmonautů na Měsíci!

Je to výzva pro každého občana od dvou amerických fyziků, kteří jsou odborníky ve svém oboru. Jeden z nich James Van Allen dokonce v roce 1958 objevil překážku, kterou nelze překonat bez újmy na vlastním zdraví, či dokonce nepřinést genetické poškození pro vlastní potomstvo. Nedávno sice autor James Van Allen objevu radiačního pásu již zemřel, ale jeho kolega Charlie Hawkins i nadále potvrzuje záměr vyplatit sumu peněz, zmíněnou ve výzvě, není ale jediný, kdo ji chce proplatit!

Na čem staví tito hrdinní odborníci? Nejen na dvou radiačních pásech, jež nás obklopují. Rotující železné jádro naší planety vytváří kolem zeměkoule magnetické pole, které vychází z pólů a dále obtáčí naší planetu neviditelnými magnetickými siločarami a tak nás chrání před škodlivým zářením ze slunce, ale i z kosmu. Tato magnetosféra pohlcuje i odráží vše, co by zničilo zdejší život. I když mnoho planet je takto zabezpečených, tak Měsíc a Mars zřejmě ne! Radiační pásy jsou trhány od částic energetických nábojů plazmy, ale jsou zadrženy magnetickým polem země a jejich částice v místech pólů narážejí do vrchní atmosféry a fluoreskují, zeleně v přítomnosti atomů kyslíku, nebo červeně s atomy dusíku. Pásy jsou protaženy v oblasti rovníku do strany na tři průměry zeměkoule a omezeny od rovníku v úhlu 65 stupňů.

*Vnější pás je rozsáhlý pás radiace od výšky 13 000 km do 60 000 km. Krajní elektrony zde většinou produkují paprskovité, dovnitř pásu šířené a tam urychlené náboje k přenosu energie hvízdající a vlnící se plazmy v elektronovém radiačním pásmu. Zde jsou i průběžně odstraňovány srážkami s atmosférickými neutrálními elektrony, dosud nepohlcené magnetosférou a radiačními pásy. Elektrony zde mají vysoké proudění a jejich krajní okraj uzavírá též magnetosféru (podle obrázku), kde geomagnetické pole je též ukončeno chvostem, takže případný výron energetických elektronů se ztrácí do nízké meziplanetární úrovně s energetickým úbytkem. Tento pás produkuje populaci částic, široce se vlnící a rušící plazmu od slunce, a tyto energetické částice výronem se mohou zvětšit i dramaticky snížit, jako následek geomagnetických bouří, vstřikováním a urychlováním částicemi od chvostu.

*Vnitřní pás se prostírá ve výšce 100-10 000 km nad povrchem zeměkoule v oblasti protažené od rovníku a obsahuje vysokou koncentraci energetických protonů s energií, převyšující 100 MeV, ale i elektrony v řádu tisíců keV zachycených do magnetického pole země. Tedy je složen kombinací protonů s elektrony. Nízkoenergetické protony jsou tvořeny náboji během geomagnetických bouří nad magnetickým polem. Tento pás protonů během jejich proudění zvyšuje kinetickou energii až na 400 MeV, což kosmické lodi nemohly zaznamenat při rychlém průletu. Hodnota nad 50 MeV je zde výsledkem rozpadu beta paprsků, vytvořených neutrony od kolizí kosmických paprsků s jadernými a jsou poškozující pro lidi! I sluneční články na satelitech a kosmických lodí mohou být poškozeny od výbojů geomagnetických bouří. Otáčivé senzory Hublova teleskopu bývají vypnuté v regionu s intenzivní radiací. Prostor v nízké nadmořské výšce, jakož i mezi oběma radiačními pásy, je bezpečnou oblastí pro veškerou elektroniku. Lidem a živým organismům jsou vysokoenergetické protony a záření beta ve vnitřním radiačním pásu životu nebezpečné, neboť tyto částice pohybující se velkou rychlostí, dokážou porušit DNA. Dráhy letu kosmických lodí byly vedeny v nižší, bezpečné výšce, ale Apolla buď nebezpečnou zónu minula, nebo podle obou autorů výzvy cesta k Měsíci se vůbec nemohla uskutečnit, pročež ani rozumnější Rusové se vůbec nepokusili! Důkazy jsme dříve nacházeli na videích: www.mustwatch.cz. Znáte dalšího Američana a milionáře, který také vyhlásil stejnou odměnu?

*Co programu Apollo vyčítají? Mimo neuskutečnitelnou trasu plnou manévrů magnetickým polem, vidí několik nedostatků i v konstrukci kabiny, zejména okno, kterým by radioaktivita lehce pronikala. Stav představené kabiny kosmické lodi se prý nemohl postarat o dobrou ochranu proti předpokládanému poškození! Kamera snímající pobyt kosmonautů byla v některých záběrech příliš vysoko, takže mi připomínají záběry pořízené z kovové konstrukce při očividném pokusu o fabulaci v zóně 51, samozřejmě na povrchu zeměkoule v často viděném snímku na internetu. Komíhavé pohyby nohou, chodících kosmonautů po Měsíci, lze lehce vytvořit zrychlením záběru. Kritici, kteří lunární modul viděli v Kenedyho centru na Floridě upozorňují na jeho předpotopní, nemožné vybavení i neskutečné problémy s jeho stabilitou na zemi, když se tam několikrát zvrátil! Měl totiž jen jeden motor a směšně malé trysky, které nemohou umožnit přistávání a jej stabilizovat při letu. Byl tam ve velikosti kamen, na nichž posedávali unavení návštěvníci.

*Nejvíce zveřejňovaný význam proudění protonových částic, nemůže předvést předpokládané maximum hustoty toku, neboť kosmická loď s pozorovacími přístroji zaměřenými na radiační pás, má být limitována časem! Zeměkoule nemá zkušenosti se slunečními bouřemi od Carringtonovy intenzivní zkušenosti a trvání doby průletu kosmické lodi s vhodnými instrumenty, mělo dosažitelné argumenty rovněž jen pozorováním. Rozdíly nemají vliv na úroveň toku v obou pásech. Tak to je hlavní, odborný důkaz o neproveditelnosti návštěvy Měsíce. Proč bylo vytvořené celé toto divadlo? Uskutečnění stálo státní pokladnu 40 miliard dolarů. Kam směřovaly? Do kapes nejvyšších, kdesi tam nahoře! Však i u nás máme takové odborníky na ministerstvu obrany a ve zdravotnictví! Pravdu naznačil kosmonaut Neil Armstrong na přednášce nejlepším studentům k 25 výročí letu Apolla, když řekl, že jednou přijde doba, kdy bude možné odstranit i poslední slupku pravdy! (tehdy jsme tomu neporozuměli?!!).. Kdokoliv kontroluje minulost, kontroluje také budoucnost-George Orwell. Proč muselo být toto divadlo o návštěvě Měsíce uskutečněno? Protože prezident John Kenedy vyhlásil, že návštěva Měsíce je prvním krůčkem do kosmu a naplní americkou snahu o dominanci v našem světě!

„Pravda vždycky vyjde najevo“ William Shakespeare.

*Na prvním snímku jsme tehdy viděli oba, ve světě známé fyziky Jamese Van Allena a jeho kolegu Charlie Hawkinse na přednášce. Na druhém obrázku jsou znázorněny oba radiační pásy Van Allenovy. Na třetím snímku byla celá konstrukce, potřebná k „realizaci“projektu asi na pozemku tajemné arey 51, kde se provádějí utajované akce. Všimnuli jsme si, že tam nebyly vidět hvězdy, ale kdo by byl také schopen je dosadit ve správné konstelaci tak, jak by byly vidět z Měsíce? Určitě by se našlo mnoho kritiků! Na čtvrtém snímku byl bývalý šéf NASA James Web, který nemohl snést takový podraz vůči veřejnosti a krátce před první misí Apolla rezignoval. Bohužel se mi většina snímků poztrácela, ale v příštím článku budou další argumenty a pochyby (druhý Američan na Měsíci) Buzze Aldrina o informovanosti současného prezidenta Trumpa.

Autor: Petr Gabriel | neděle 16.7.2017 22:30 | karma článku: 25.42 | přečteno: 1850x

Další články blogera

Petr Gabriel

Nový York zachránily sovětské zkušenosti.

Samozřejmě nebyly tak propracované, aby je hned mohli využít, ale již věděli, co jim pomůže překonat velmi důležitou překážku v použití tak silné termonukleární zbraně, která neobvyklým zmenšením provede něco na křídlech fantazie.

10.9.2017 v 19:04 | Karma článku: 8.51 | Přečteno: 428 | Diskuse

Petr Gabriel

Pomůže prezident USA Donald Trump pozůstalým po masakru 11. září?

Oběti sice mohly zvolit odchod z pracoviště, jenže jejich přístup k povinnostem na pracovišti jim radil zůstat a dále plnit pracovní povinnosti. Strůjci události však z nich vyloučili nejen skupiny podporovatelů ale i příbuzné!

4.9.2017 v 21:44 | Karma článku: 4.23 | Přečteno: 100 |

Petr Gabriel

Další výročí události 11.září 2001, při které záleželo na preciznosti provedení.

Sebemenší nedostatek v návaznosti perfektních technologií by vzbudil podezření nezapojených civilních vědců, kteří snad dodnes tápou a vysvětlení údajně hledali u kolegů v Kanadě. Nastavený režim policejního sledování b

24.8.2017 v 0:02 | Karma článku: 6.04 | Přečteno: 231 | Diskuse

Petr Gabriel

Radioaktivita při demolici WTC v Novém Yorku.

Američtí vojenští vědci jsou velmi vynalézaví na zmatení veřejnosti, když 84 procent jejich země jim stále věří, ale my již víme, jak to dokázali. Prohledáváním sovětských vojenských archivů se jim vyplatilo, postupovat s ohledem.

10.8.2017 v 22:20 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 356 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Tuzemáku zvoní hrana. Ano, opět úředníci z Bruselu

Už jim nestačí zákaz názvu „tuzemský rum“, ale prý je jeho známá a nedílná složka rakovinotvorná. Kdy zakážou grilované klobásy nebo uzený bůček???

23.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 302 | Diskuse

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 11.45 | Přečteno: 276 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje mnozstvi osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim chce vyjednat úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 26.93 | Přečteno: 994 | Diskuse

Marek Tomanka

Náhled do blízké budoucnosti

Nejpravděpodobnějším vítězem říjnových parlamentních voleb je stále hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud prosadí mnohokrát avizované "řízení státu jako firmy", Českou republiku čekají složité časy.

22.9.2017 v 15:56 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 385 | Diskuse

Luboš Zálom

Nigel Farage v Praze: následujme příkladu Brexitu

Včera navštívil Prahu britský politik, europoslanec za UKIP, Nigel Farage. Připomněl ve svém projevu českým euroskeptikům, že snaha na znovuzískání suverenity na bruselském politickém molochu má smysl.

22.9.2017 v 13:46 | Karma článku: 36.79 | Přečteno: 1077 | Diskuse
Počet článků 154 Celková karma 23.01 Průměrná čtenost 1220
Jsem již jen 170 cm vysoký,štíhlý,kudrnatý muž,mírně sportující, občas i zpívající,zakládající si na zdravé stravě a napájející svou schránku dobrým mokem.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.